KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345501
nr 1434 5501
Per Gummeson
(1858-1928), Sverige
Oljemålning, Gårdsmotiv, monogramsignerad. Olja på pannå, 26x21, yttermått inklusive ram: 35x31 cm
Per Gummeson, född 1858 i Borrby, Skåne, död 1928 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:43:33
29/11 19:18:02
250 kr
29/11 19:21:06
Per Gummeson
Läs mer om Per Gummeson